"Adalet Söyleşileri" İsimli Etkinlik Gerçekleştirildi

04 Kasım 2022 Cuma

04 Kasım 2022 Cuma günü İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda, Rize Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sayın Yasin TEMEL, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Mehmet PATLAK ve Rize Baro Başkanı Sayın Av. Ümit PEÇE'nin katılımlarıyla söyleşi gerçekleştirildi.
Söyleşi Meslek Yüksekokul Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Süleyman KANDEMİR'in okulumuzla ilgili sunumuyla başladı. 
Söyleşide Rize Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sayın Yasin TEMEL, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Mehmet PATLAK ve Rize Baro Başkanı Sayın Av. Ümit PEÇE meslekle ve adalet teşkilatıyla ilgili mesleki bilgilerini ve tecrübelerini paylaştılar. Konuşmacılar, hem adalet hem de ceza infaz programı mezunlarından ne tür beklentilerinin olduğunu ifade ettiler.
Daha çok soru-cevap şeklinde geçen etkinlikte, her soruya içtenlikte cevap veren Rize Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sayın Yasin TEMEL, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Mehmet PATLAK ve Rize Baro Başkanı Sayın Av. Ümit PEÇE'ye katılımlarından dolayı çok teşekkür ederiz.
Etkinlik sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nebi Gümüş, Meslek Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. Cengiz YANIKLAR ve müdür yardımcımız Öğr. Gör. Hasan ÖRÜCÜ tarafından konuşmacılara hediye takdimi yapıldı.