2017/2018 Mezuniyet Töreni

17 Mayıs 2018 Perşembe

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu, 2017/2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni 15.05.2018 tarihinde Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi Büyük Salonda saat:14:00'te gerçekleştirilmiştir. 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bünyesinde, adalet hizmetiyle ilgili kurumlara, temel hukuk bilgilerine ve uygulama deneyimine sahip nitelikli elemanlar yetiştirmek amacıyla 5 Nisan 2012 tarihinde kurulan Adalet Meslek Yüksekokulu, Hukuk Bölümü Adalet Programından 2018 yılında 105 öğrenci mezun edecektir. Adalet Programı, Hukuk fakültelerine dikey geçiş imkânı yanında Adalet Bakanlığı teşkilatında zabıt ve icra kâtibi, görevde yükselme sınavlarına girerek yazı işleri müdürü olarak görev yapabilme imkânı bulunandan kontenjanlarında her yıl yüzde yüz doluluk yaşamaktadır.

Meslek Yüksekokulu 2017/2018 Akademik yılında ceza infaz kurumlarında 'infaz koruma memuru ve infaz katibi" ve denetimli serbestlik bürolarında katip olarak öncelikli olarak istihdam edilmek üzere Adalet Bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere eleman yetiştiren "Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri" Programını da açarak; ilk öğrencilerini kabul etmiştir. RTEÜ Adalet Meslek Yüksekokulu, adalet sisteminin daha işlevsel ve etkin çalışabilmesi için her geçen gün tüm personeliyle özverili ve disiplinli çalışmalarıyla yükseköğrenimde çağın ihtiyacına yönelik faaliyette bulunmaya devam etmektedir. 

Mezuniyet törenine RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman; Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Yanık; Hukuk Fakültesi Dekan (V) ve Adalet MYO kurucu Müdürü Prof. Dr. Şevket TOPAL;  Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Süleyman Kandemir ve Öğr. Gör. Hasan ÖRÜCÜ; Öğretim Elemanları Öğr. Gör. Tolgahan ŞAFAK ve Öğr. Gör. Fatima KANDEMİR ERGÜN; Yüksekokul Sekreteri Recep YEREBAKAN, idari personel, davetliler, öğrenci ve öğrenci velileri katıldılar.

Tören istiklal marşı ve saygı duruşunun ardından Öğr Gör. Süleyman Kandemir tarafından yazılan ve Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından seslendirilen "Bu Bayrak Benim" adlı video gösterimi ile okulumuz öğrencileri Sezer Osman Erdem ve Ozan Oğuz Ece'nın hazırlamış olduğu "Dolunay" isimli muzik videosu, akabinde de Adalet Meslek Yüksekokulunun 2018 tanıtım videosu gösterilmiştir. 

Mezun öğrenciler adına Adalet ikinci sınıf öğrencisi Sümeyye Zamur konuştuktan sonra protokol konuşmalarına geçilerek Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Yanık  ve RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman sahneye davet edilmiştir. 

Törende konuşmasını yapan Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Yanık koonuşmasında ilk olarak bir gün öncesinde İsrail askerlerinin Filistin halkına karşı yapmış olduğu şiddet olaylarını kınayarak, "Kanlı Pazartesi" benzetmesi yapmıştır. Meslek Yüksekokulunun iş gücüne katkısından bahsettikten sonra, mezun öğrencilere iş hayatlarında başarı dileyerek; akademik ve idari personele katkılarından dolayı teşekkür etmiştir. RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman da üniversitemizin çağdaş eğitim sisteminde yer ve öneminden bahsedip, mezun öğrencilere RTEÜ mezunu olmanın farklılığını ve sorumluluğunu taşıması gerektiğini ifade ederek hayatlarında başarılar dilemiştir. 

Mezun öğrenciler tarafından hazırlanan öğrenci röportajları ve skeçler içeren kısa film gösterimi yapılmıştır. 

Öğr. Gör. Süleyman Kandemir, mezun öğrenciler için yazmış olduğu şiiri okumuştur.

Adalet MYO 2018 Mezunları sahneye davet  edilerek, başarı belgeleri kendilerine takdim edilmiştir. Öğr. Gör. Hasan Örücü tarafından yeminin hukuktaki öneminden bahsedilerek, mezun öğrencilere adalet yemini yaptırıldı. Ardından tören; mezuniyet seremonisi, toplu fotoğraf çekimi ve kokteyl ile sona ermiştir.