2021-2022 Mezuniyet Törenimiz Gerçekleştirildi

07 Haziran 2022 Salı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu, 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni 07 Haziran 2022 tarihinde Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi Büyük Salonda saat 13:30'da gerçekleştirilmiştir. 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bünyesinde, adalet hizmetiyle ilgili kurumlara, temel hukuk bilgilerine ve uygulama deneyimine sahip nitelikli elemanlar yetiştirmek amacıyla 5 Nisan 2012 tarihinde kurulan Adalet Meslek Yüksekokulu, 2022 yılında Hukuk Bölümü Adalet ve Ceza, İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Programından toplam 130 öğrenci mezun edecektir.

Mezuniyet törenine RTEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan YILMAZ, Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Cengiz YANIKLAR; Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Süleyman Kandemir ve Öğr. Gör. Hasan ÖRÜCÜ; Öğretim Görevlileri Tolgahan ŞAFAK, Fatima KANDEMİR ERGÜN, Ayşegül ERGİN ve Recep BAĞBANCI ; Yüksekokul Sekreteri Recep YEREBAKAN, idari personel, davetliler, öğrenci ve öğrenci velileri katıldılar.

Mezun öğrenciler adına Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri programı ikinci sınıf öğrencisi Soner ÇULHA bir konuşma yaptıktan sonra protokol konuşmalarına geçilerek Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Cengiz YANIKLAR sahneye davet edilmiştir. 

Programda Mezun Adalet programı öğrencileri tarafından hazırlanan videonun gösterimi yapılmıştır. Ayrıca Öğr. Gör. Muzaffer AYGÜN öncülüğünde Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri programı öğrencileri tarafından hazırlanan tatbikat videosunun da gösterimi yapılmıştır. (Ceza İnfaz ve Güvenlik Programı Tatbikat Videosu)
Öğrencilerimizden Rumeysa KARABAY tarafınan klavye gösterisi yapılmış; Öğr. Gör. Süleyman Kandemir, mezun öğrenciler için yazmış olduğu şiiri okumuştur.

Adalet MYO 2022 Mezunları sahneye davet  edilerek, başarı belgeleri kendilerine takdim edilmiştir. Öğr. Gör. Hasan Örücü tarafından mezun öğrencilere adalet yemini yaptırıldı. Ardından tören; mezuniyet seremonisi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona ermiştir.
2022 Mezunları Videosu