Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Programı Öğrencilerimizin Rize Açık ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Gezisi

25 Mayıs 2022 Çarşamba

Hukuk Bölümü Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Programı "Meslek Etiği" dersi öğrencilerinin uygulamalı eğitim bilgilerini artırmaları ve mesleki yeterlilik kazanmaları amacı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Kalkandere Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Rize L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumlarına bir gezi gerçekleştirdiler. Gezi okulumuzda ders veren Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi Başkanı Cumhuriyet Savcısı Öğretim Görevlisi Necati KURÇENLİ öncülüğünde gerçekleştirildi.

Pandemi koşulları nedeniyle fiili staj yapamayan öğrencilerimiz ceza infaz kurumları gezisi ile kurumların yapısını ve işleyişini bizzat deneyimlediler. Gezi de Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi Başkan Yardımcısı Cumhuriyet Savcısı Mustafa SEVER, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Kalkandere Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Serdar MENGÜASLAN,  Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Rize L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet AYDIN, okulumuz Öğr. Gör. Ayşegül ERGİN ve okulumuz sekreteri Recep YEREBAKAN ile ziyaret edilen kurum personelleri yer aldı.

Öğrencilerimize bu deneyimi yaşatan başta Sayın Necati KURÇENLİ olmak üzere, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Kalkandere Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Rize L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumları müdür ve personellerine misafierperverliklerinden ötürü teşekkür ederiz.