Farkındalık Söyleşileri III Yapıldı

04 Aralık 2017 Pazartesi

Adalet Meslek Yüksekokulu tarafından tertip edilen “Farkındalık Söyleşileri III” Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi Müdürü Necati KURÇENLİ'nin katılımıyla İİBF Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
Necati KURÇENLİ, hâlihazırdaki görevine gelmeden önce, bir hukukçu olarak nasıl bir eğitim gördüğünü, hangi aşamalardan sonra Rize Personel Eğitim Merkezi Müdürü olduğunu anlattı. Rize Personel Eğitim Merkezi’nde görevli Şube Müdürü Vildan Gençoğlu ALTINAY da kendi kariyer basamaklarını izah ederek, Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencisi olduğunu, Adalet Meslek Yüksekokulu’nun önemini ve popülaritesini öğrencilerle paylaştı.
Necati KURÇENLİ, öğrencilere hitaben, ulaşılmak istenen hedefe varmak için kararlı ve sonuna kadar azimli olmak gerektiğini, eldeki ile yetinmek yerine daha iyiye ulaşmak için mücadele etmek gerektiğini, Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin nihai hedeflerinin Adalet personeli olmak yanında Hukuk Fakültelerine geçiş olması gerektiğini belirtti. Bunun için de öncelikle okudukları okulu başarı ile bitirmek için gerekli gayreti göstermelerini tavsiye etti.
Söyleşinin ardından, Okulumuz Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet YANIK tarafından günün anısına Rize Personel Eğitim Merkezi Müdürü Necati KURÇENLİ'ye şilt takdim edildi.