Farkındalık Söyleşileri IV yapıldı

06 Aralık 2017 Çarşamba

Adalet Meslek Yüksekokulu tarafından tertip edilen “Mesleki Farkındalık Söyleşileri IV” Rize Barosu Başkanı Av.Mehmet ÇIRAKOĞLU, Başkan Yardımcısı Av.Rıffat ULUŞAHİN ve Av.Önder ŞAHİN’in katılımıyla İİBF Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
 
Av.Mehmet ÇIRAKOĞLU, Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin mevcut ile yetinmeden daha ilerilere gidebilecek hedefler belirlemeleri gerektiğini, bunun için de Hukuk Fakültesine geçiş imkânını değerlendirmeleri gerektiğini ifade etti.
 
Öğrencilerin bilgi donanımları ile birlikte irfan sahibi kişiler olmaları gerektiğini söyleyen Çırakoğlu, Adalet Meslek Yüksekokulu mezunlarının iş imkânlarının hayli fazla olduğu ve hukuk bürolarının büro elamanı olarak öncelikli tercihinin Adalet Meslek Yüksekokulu mezunları olduğunu beyan etti.
 
Av.Rıffat ULUŞAHİN de Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin Hukuk Fakültesine geçişlerini müteakip avukatlık mesleğini tercih etmeleri halinde, gerçekten çok önemli ve zevkli bir iş yapacaklarını, zorluklarının yanında insana yardım etmenin hazzını yaşayacaklarını belirtti.
 
Av.Önder ŞAHİN, hukukçunun mutlaka bilerek hareket etmesi gerektiğini, şüphe ve tereddüt ettiği konularda tam bir kesinlik içinde beyanda bulunmaması gerektiğini, bu nedenle öğrencilerin, ilim ve irfan sahibi insanlar olarak kendilerini yetiştirmeleri gerektiğini söyledi.
 
Verilen değerli bilgileri müteakip, soru-cevap kısmında öğrencilerin sorularının cevaplandırıldığı kısma geçildi. Bu kısımda öğrencilerin yoğun ilgisinin olduğu gözlendi. Zevkli geçen soru-cevap kısmından sonra, Okulumuz Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet YANIK tarafından günün anısına Rize Barosu Başkanı Av.Mehmet ÇIRAKOĞLU’na şilt takdim edildi.