Okulumuz 2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

16 Haziran 2023 Cuma

Okulumuz 2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.
Adalet Meslek Yüksekokulu Tanıtım filmi gösteriminin ardından, Okulumuz 2022-2023 Akademik Yılı birincisi Simgenur Çelik, mezun öğrenciler adına konuşmasını yaparak başarısının göstergesi olan mezuniyet kütüğüne ismini çaktı.
Okulumuz Müdürü Prof. Dr. Cengiz Yanıklar selamlama konuşması yaptı.
Törende, Rektör Vekili Prof. Dr. Nebi Gümüş konuşmasına, Okulumuz 2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ne katılanları selamlayarak başladı. Konuşmasında Adalet kavramına vurgu yaparak, toplumun ve devletin temel yapıtaşlarından birisi olduğunu dile getirdi. Adaletin tesisinde görev alacak mezunlarımızın ne kadar önemli bir görev üstlendiklerine değindi. Mezuniyetin yalnızca bir dönüm noktası olduğunu, bundan sonraki hayatlarında zorluklara karşılaştıklarında üniversitemizden aldıkları eğitim ve donanım ile bu zorlukları aşabilecekleri, gerek duyduklarında her zaman üniversitenin yanlarında olacağını dile getirdi. Sözlerine başta mezun olan öğrenciler olmak üzere, ailelere ve öğretim elemanlarına teşekkür ederek son verdi.
Konuşmaların ardından Mezun öğrencilerin hazırlamış olduğu öğrenci röportajları, video gösterileri,  Okulumuz Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Süleyman Kandemir’in mezun öğrenciler için yazdığı şiiri okumasından sonra öğrenciler sahneye davet edildi.
Okulumuz birincisi Simgenur Çelik’e Rektör Vekili Prof. Dr. Nebi Gümüş; ikincisi Hilal Korkutan’a Okulumuz Kurucu Müdürü Prof. Dr. Şevket Topal, üçüncüsü Zülfüye Dilber Yılmaz’a Okulumuz Müdürü Prof. Dr. Cengiz Yanıklar tarafından başarı belgesi ve plaketleri verildi.
Ayrıca 2023 İntersteno Uluslararası Klavye Yarışmasında dereceye giren Özlem Salihoğlu’na başarı belgesi ve hediyesi Okulumuz Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hacı Yusuf Acuner tarafından verildi.
Mezunlarımızın başarı belgeleri sırasıyla, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kumaş, Rize L Tipi Kapalı Cezaevi Müdürü Mehmet Aydın, Üniversitemiz Genel Sekreter Yardımcısı Said Yaşıyan, Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Mustafa Çakır, Personel Daire Başkanı İrfan Serdar, Rize Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Öğretmeni Mehmet Emin Akan ve Hikmet Kalem, Kalkandere Ceza İnfaz Kurumu Baş Memuru ve öğrencimizin babası olan Sebahattin Mert, RTEÜ Basın Enformasyon ve Halkla İlişkiler Müdürü Öğr. Gör. Dr. Taner Erol, Okulumuz Müdür Yardımcısı Öğr. Gör Süleyman Kandemir ve Öğr. Gör. Dr. Hasan Örücü, Öğr, Gör. Fatima Kandemir Ergün, Öğr. Gör. Recep Bağbancı, İİBF Fakülte Sekreteri Hüseyin Yılmaz, Fen Edebiyat Fakültesi Fakülte Sekreteri Yavuz Sultan Cerrah, Okulumuz Yüksekokul Sekreteri Recep Yerebakan tarafından verildi.
6 Şubat 2023 depreminde Hatay’da ailesi ile birlikte deprem şehidi olan öğrencimiz İlayda Yayan anıldığında salonda duygusal anlar yaşandı.
Mezuniyet Programı, program sunucusu Öğr. Gör. Dr. Hasan Örücü’nün ‘Adalet Yemini’ ni yaptırmasının ardından kep atma töreni gerçekleştirildi. Program toplu fotoğraf çekimi ve mezuniyet kokteyli ile son buldu.

Mezuniyet Töreni videosuna ulaşmak için tıklayınız.